KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Impregnacja drewna przed szkodnikami

Drewniane elementy architektoniczne nadają wnętrzom wyjątkowego, przytulnego charakteru, jednak aby drewno przez cały czas doskonale się prezentowało wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Jeśli pragniemy, aby nasza podłoga czy więźba dachowa zachowały piękny wygląd przez wiele lat warto zdecydować się na impregnację drewna nie tylko przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych (nadmierną wilgocią, działaniem promieniowaniem UV, itp.), ale przede wszystkim przed szkodnikami.

Impregnacja drewna przed szkodnikami powinna obejmować zarówno konstrukcję domu (np. więźba dachowa, stropy, ściany), jak i drewno służące do wykończenia wewnątrz. Zabezpieczyć przed szkodnikami możemy także drewno na oblicówki i podbitki, drewnianą stolarkę okienną i drzwiową, balustrady i schody.

Obecność korników i innych owadów (spuszczel pospolity, miazgowiec, drwalnik) zwiększa wilgotność drewna, tym samym szybciej rozwijają się grzyby, bakterie i drobnoustroje. Dlatego, aby nie dopuścić do zniszczenia drewna niezbędna jest impregnacja.


Jak działamy?
Impregnacja drewna to pokrycie lub nasączenie drewna specjalnymi preparatami, które mają chronić drewno przed różnymi czynnikami, w tym korozją biologiczną, wilgocią oraz szkodnikami. Nasza firma do impregnacji drewna wykorzystuje wyłącznie impregnaty posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty. Spośród dużej oferty istniejących na rynku preparatów ochronnych my wybieramy te najlepsze i najskuteczniejsze. Takim środkiem jest przeznaczony do profesjonalnej impregnacji drewna – Xilix Gel. Ten bezwonny i gotowy do użycia produkt pozwala na całkowite wyeliminowanie szkodników bez wiercenia czy też wtryskiwania. Niektórzy obawiają się, iż impregnacja drewna przed szkodnikami zmieni jego kolor, jednak w przypadku użycia XILIX Gel drewno pozostanie w dotychczasowej barwie.


Dlaczego warto impregnować drewno?
Nałożenie preparatu tworzy barierę ochronną, dzięki której zostaje uniemożliwione dalsze przeobrażanie się i rozwój larw drewnojadów, oraz wyeliminowane ryzyko wylęgania larw na zewnętrznej powierzchni drewna.

Impregnacja drewna daje wieloletnią ochronę, przez co drewniane elementy nie wymagają corocznej renowacji. XILIX Gel tworzą trwałą powłokę izolacyjną przed szkodnikami, jednocześnie daje możliwość zachowania naturalnego koloru drewna i jego walorów dekoracyjnych na długie lata.

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą impregnacji drewna przed szkodnikami.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control

 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 10B
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04