KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie kleszczy i obrzeżków gołębich

kleszcz pospolity

Kleszcze to duże roztocze. Są pasożytami przenoszącymi wiele chorób bakteryjnych i wirusowych. Żywiciela wykrywają dzięki zlokalizowanemu na odnóżach narządowi Hellera, który odbiera wrażenia chemiczne i termiczne. Dzięki temu można spotkać kleszcze które siedząc na roślinach mają uniesione pierwsze kończyny ku górze. W zależności od gatunku okres żerowania może trwać 10-11 dni. Magazynowana krew jest zagęszczana przez usuwaniu z niej niepotrzebnej wody. Część gatunków żyje w gniazdach ptaków oraz w norach. Aktywność kleszczy jest uzależniona ot aktywności żywiciela. Gatunki żerujące na ptakach jak na przykład obrzeżek gołębi (Argas reflexus) są aktywne nocą, a te żerujące na nietoperzach są aktywne w dzień. Występuja również gatunki które są aktywne całą dobę. Jaja kleszczy są składane w ściółce, na ziemi lub w gnieździe żywiciela. Zwykle larwy muszą znaleźć się na żywicielu, aby przeobrazić się w nimfę.
Kleszcze mogą przenosić wiele różnych chorób. Bezpośrednim skutkiem żerowania są obrzęki połączone z gorączką. Takie objawy wywołuje często żerowanie obrzeżków gołębich. Kleszcze przenoszą bakterie, wirusy i pierwotniaki. Do najważniejszych z powodu zagrożenia epidemiologicznego gatunków należą kleszcz pastwiskowy, kleszcz łąkowy, kleszcz jeżowy i kleszcz gryzoni. Kleszcz pastwiskowy przenosi pierwotniaki Toxoplasma gondii. Jedną z najgroźniejszych chorób przenoszonych przez kleszcza pastwiskowego jest borelioza.
Na ataki kleszczy najbardziej narażone są osoby przebywające w lesie, łące. Profilaktycznie należy stosować preparaty repelentne odstraszające kleszcze i odpowiednią odzież.

 

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania kleszczy i obrzeżków gołębich.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control

 

41-310 Dąbrowa Górnicza
ul. Jaworowa 2
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04

Tagi: deratyzacja Katowice, pluskwy zwalczanie, pluskwy Tychy, firma deratyzacyjna, dezynsekcja pluskwy, dezynfekcja pluskwy, dezynsekcja Jastrzębie-Zdrój, deratyzacja Bielsko, dezynsekcja Katowice, ochrona przed szkodnikami Gliwice, monitoring ddd Rybnik, dezynfekcja Chorzów, dezynfekcja zbiorników Myszków, ochrona zieleni Mikołów, ochrona przed ptakami Czeladź, zwalczanie kretów Siemianowice Śląskie, zwalczanie nornic Tarnowskie Góry, deratyzacja Dąbrowa Górnicza, dezynsekcja Zabrze, zwalczanie os Sosnowiec, zwalczanie szerszeni Częstochowa, zwalczanie mrówek Dąbrowa Górnicza, zwalczanie prusaków Chorzów