KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie mrówek

Do mrówek należą owady żyjące społecznie. Wśród mrówek można wyróżnić samce, samice matki i robotnice. Aparat gębowy typu gryzącego. Samice niektórych gatunków mrówek posiadają żądło i gruczoł jadowy. Zarówno samice jak i samce są uskrzydlone. Robotnice natomiast są samicami o uwstecznionych narządach rozrodczych i skrzydłach. Oprócz swojej pożytecznej funkcji jak na przykład w lasach gdzie mrówki niszczą dużo szkodników to niekiedy same stają się szkodnikami. Do szkodników zaliczyć trzeba mrówki odwiedzające spiżarnie i kuchnie oraz gatunki ochraniające mszyce i inne owady roślinożerne. Odchody mszyc zawierają dużą ilość cukrów, które stanowią pokarm dla mrówek. Mrówki w zamian otaczają mszyce opieką.


Mrówka faraona (Monomorium pharaonis)
Robotnice mrówek faraona mają długość 2mm. i są zabarwione na bursztynowożółto. Samice są długości do 4mm. i są brązowożółte z ciemniejszą głową a samce brązowoczarne z jasnymi czułkami i nogami. Mrówki faraona zakładają gniazda w ścianach i pod podłogą budynków. Lubią ciepło oraz wilgotność. Gniazda są zakładane w pobliżu ciepłych rur, pieców zwykle w miejscach niedostępnych. Owady można spotkać przez cały rok z wyjątkiem stycznia i lutego. Nową kolonię tworzy kilka zapłodnionych samic lub podział starego gniazda. Mrówki faraona przemieszczają się w pobliżu rur kanalizacyjnych i w pęknięciach ścian. Samice mogą żyć do 49 tygodni. Może występować w mieszkaniach i zakładach spożywczych oraz szpitalach. Żywi się wszystkimi pokarmami człowieka.
Wykonujemy usługi zwalczania mrówek ogrodowych oraz mrówek faraona w mieszkaniach, hotelach, restauracjach, zakładach spożywczych i innych.


Gdzie świadczymy usługi?
Usługi zwalczania mrówek wykonujemy na terenie całej aglomeracji śląskiej. W uzasadnionych przypadkach dojeżdżamy w dowolnie wskazane miejsce na terenie całego kraju!

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania mrówek.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control

 

41-310 Dąbrowa Górnicza
ul. Jaworowa 2
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04

Tagi: deratyzacja Katowice, pluskwy zwalczanie, pluskwy Tychy, firma deratyzacyjna, dezynsekcja pluskwy, dezynfekcja pluskwy, dezynsekcja Jastrzębie-Zdrój, deratyzacja Bielsko, dezynsekcja Katowice, ochrona przed szkodnikami Gliwice, monitoring ddd Rybnik, dezynfekcja Chorzów, dezynfekcja zbiorników Myszków, ochrona zieleni Mikołów, ochrona przed ptakami Czeladź, zwalczanie kretów Siemianowice Śląskie, zwalczanie nornic Tarnowskie Góry, deratyzacja Dąbrowa Górnicza, dezynsekcja Zabrze, zwalczanie os Sosnowiec, zwalczanie szerszeni Częstochowa, zwalczanie mrówek Dąbrowa Górnicza, zwalczanie prusaków Chorzów