KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie mrówek

Do mrówek należą owady żyjące społecznie. Wśród mrówek można wyróżnić samce, samice matki i robotnice. Aparat gębowy typu gryzącego. Samice niektórych gatunków mrówek posiadają żądło i gruczoł jadowy. Zarówno samice jak i samce są uskrzydlone. Robotnice natomiast są samicami o uwstecznionych narządach rozrodczych i skrzydłach. Oprócz swojej pożytecznej funkcji jak na przykład w lasach gdzie mrówki niszczą dużo szkodników to niekiedy same stają się szkodnikami. Do szkodników zaliczyć trzeba mrówki odwiedzające spiżarnie i kuchnie oraz gatunki ochraniające mszyce i inne owady roślinożerne. Odchody mszyc zawierają dużą ilość cukrów, które stanowią pokarm dla mrówek. Mrówki w zamian otaczają mszyce opieką.


Mrówka faraona (Monomorium pharaonis)
Robotnice mrówek faraona mają długość 2mm. i są zabarwione na bursztynowożółto. Samice są długości do 4mm. i są brązowożółte z ciemniejszą głową a samce brązowoczarne z jasnymi czułkami i nogami. Mrówki faraona zakładają gniazda w ścianach i pod podłogą budynków. Lubią ciepło oraz wilgotność. Gniazda są zakładane w pobliżu ciepłych rur, pieców zwykle w miejscach niedostępnych. Owady można spotkać przez cały rok z wyjątkiem stycznia i lutego. Nową kolonię tworzy kilka zapłodnionych samic lub podział starego gniazda. Mrówki faraona przemieszczają się w pobliżu rur kanalizacyjnych i w pęknięciach ścian. Samice mogą żyć do 49 tygodni. Może występować w mieszkaniach i zakładach spożywczych oraz szpitalach. Żywi się wszystkimi pokarmami człowieka.
Wykonujemy usługi zwalczania mrówek ogrodowych oraz mrówek faraona w mieszkaniach, hotelach, restauracjach, zakładach spożywczych i innych.


Gdzie świadczymy usługi?
Usługi zwalczania mrówek wykonujemy na terenie całej aglomeracji śląskiej. W uzasadnionych przypadkach dojeżdżamy w dowolnie wskazane miejsce na terenie całego kraju!

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania mrówek.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control

 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 10B
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04