KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie pcheł

Rząd pcheł obejmuje ok. 1400 opisanych gatunków zasiedlających wszystkie części świata. Są to owady bezskrzydłe i wyłącznie pasożytnicze. W skutek dużej zdolności przystosowawczej, pchły są bardzo niebezpieczne. Często zmieniają żywiciela przy czym wiele gatunków przeskakuje ze zwierząt na człowieka. Najlepszą ochroną jest higiena otoczenia oraz higiena zwierząt domowych.
Do najważniejszych pcheł występujących w Polsce zaliczamy:


Pchła szczurza (Xenopsylla cheopis)
Najbardziej niebezpieczna. Ma ok. 2 mm długości i pasożytuje przede wszystkim na szczurze śniadym i szczurze wędrownym. Potrafi przejść na człowieka. W średniowieczu spowodowała epidemię dżumy i przyczyniła się do śmierci blisko 25 milionów osób

Pchła ludzka (Pulex irritans)
Ma 3 mm długości i pasożytuje na człowieku ale również na świni, psie, kocie, i innych ssakach. Jest także przenosicielem chorób zakaźnych.

Pchła psia (Ctenocephalides canis)
Ma 3,5 mm długości. Z psów i kotów przeskakuje na człowieka

cykl rozwojowy pcheł


Rozwiązanie
Wykonujemy usługi zwalczania pcheł w mieszkaniach, piwnicach, gospodarstwach domowych, schroniskach dla zwierząt i innych.


Gdzie świadczymy usługi?
Usługi zwalczania pcheł wykonujemy na terenie całej aglomeracji śląskiej. W uzasadnionych przypadkach dojeżdżamy w dowolnie wskazane miejsce na terenie całego kraju!

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania pcheł.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control

 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 10B
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04