KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie pluskwy

Zaobserwowałeś na swoim ciele czerwone ugryzienia?
Ich przyczyną mogą być pluskwy domowe. Są aktywne zwłaszcza nocą, kiedy nienasycone pragną pożywić się na swojej ofierze. Te niewielkie insekty z powodzeniem uprzykrzą nam życie, chroniąc się w materacach, szparach blisko łóżka, w szczelinach mebli czy za odklejonymi tapetami. Jeżeli zaobserwujemy tego pasożyta w naszym otoczeniu konieczne będzie odpluskwianie.

zwalczanie pluskwy


Kilka faktów o pluskwach
Pluskwy domowe pochodzą z rodziny Cimicidae, mają długość od 3,5 do 8 mm. Możemy je poznać po charakterystycznym wyglądzie: brunatnym, silnie spłaszczonym ciele, rozszerzonym przedtułowiu oraz owalnym odwłoku. Taki kształt umożliwia im wnikanie w wąskie szpary i przestrzenie. Pluskwy za dnia zazwyczaj przebywają w ukryciu, chroniąc się przed słońcem, natomiast w nocy i nad ranem są aktywne – chętnie karmią się jedynym pokarmem, jaki spożywają, czyli krwią. Pluskwy wydzielają nieprzyjemny, specyficzny zapach, po którym możemy rozpoznać ich miejsce pobytu. Bardzo często ugryzienia pluskiew są mylone z ugryzieniami komara, u osób wrażliwych może pojawić się obrzęk w postaci bąbli skupionych w niedużej odległości.  Nie nakłuwają jeden raz, ukąszeń jest kilka, powstaje wtedy tzw. „droga pluskiew“.  Wpuszczane pod skórę w trakcie ukłucia substancje (tzw. antykoagulanty) miejscowo znieczulają i rozrzedzają krew, mogą także powodować różnego rodzaju dolegliwości. Przerażające jest to, iż pluskwy przenoszą takie choroby jak: żółtaczka typu B, wąglik, gronkowiec złocisty, w pluskwach odkryto również HIV.

Cykl rozwojowy pluskwy domowej. 
pluskwa domowa

Skąd się wzięły?
Zapewne, gdy pluskwy pojawią się w waszym otoczeniu, zaczynacie się zastanawiać, skąd one się wzięły, skoro dbamy o czystość i porządek. Pluskwy mogą zostać nieświadomie przeniesione do naszego mieszkania, np. z innego zainfekowanego miejsca: hotelu, szpitala, kina, autobusu, rzadziej z innego mieszkania. Jak zabezpieczyć się przed pluskwami?

 

skąd się biorą pluskwy

 


Rozwiązanie
Odżywianie się pluskwy ma miejsce co kilka dni, ale warto pamiętać, iż te insekty są przystosowane do pozostawania bez pokarmu nawet do kilkunastu miesięcy. Gdybyśmy mieli podejrzenia, iż w naszym mieszkaniu znajdują się pluskwy to nie należy czekać – jedyny ratunek to odpluskwianie. 

Zwalczanie pluskiew powierzmy wyłącznie wykwalifikowanym specjalistom, którzy mają wieloletnie doświadczenie i najlepsze środki owadobójcze, gdyż pluskwa domowa ma wyjątkową cechę –  jest ona bowiem odporna na większość środków biobójczych, jest to tzw. chemooporność. Samodzielne zwalczanie pluskwy przyniesie więcej szkody niż korzyści. Zanim wyrzucicie wszystkie meble, łóżka i zaczniecie robić gruntowny remont mieszkania to najpierw skorzystajcie z pomocy profesjonalistów! Naszym klientom gwarantujemy skuteczne zwalczanie pluskwy. Dzięki nam pozbędziecie się pluskwy raz na zawsze!


Gdzie świadczymy usługi?
Usługi zwalczania pluskwy domowej wykonujemy na terenie całej aglomeracji śląskiej. W uzasadnionych przypadkach dojeżdżamy w dowolnie wskazane miejsce na terenie całego kraju!

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania pluskwy domowej.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control

 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 10B
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04