KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie rozkruszków

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania rozkruszków

tel. 509 257 052

Roztocze z nadrodziny Acaroidea występujące w produktach magazynowanych, należą najczęściej do dwóch rodzin: Acaridae i Glycyphaidae.
Kolor ciała tych roztoczy jest brudnobiały z odcieniem brązowego, fiołkowego lub różowym z ciemnymi plamami. Ich pancerz pokrywa wydzielina i stają ise przez to lepkie. Prawdopodobnie dzięki tej wydzielinie produkty porażone przyjmują charakterystyczny zapach.
Wielkość ciała rozkruszków oscyluje w granicach 0,3-0,7 mm, pancerz okrywający jest miękki bez większych tarcz. Występuje poprzeczna bruzda, pancerz jest gładki.
Samce rozkruszków są nieco większe od samic. Nie posiadają oczu, przetchlinek-oddychanie odbywa się poprzez całą powierzchnię ciała.
Jaja rozkruszków są owalne, przejrzyste lub matowe, bezbarwne. W czasie skłądania okrywane są lepką substancją, dzięki której przyklejone sa do podłoża. Jedna kopulacja może wystarczyć do składania zapłodnionych jaj w czasie całego życia rozkruszków. Długość cyklu rozwojowego zależy od rodzaju pokarmu, temperatury i wilgotności. Dojrzałe roztocze żyją średnio 6-8 tygodni. Rozprzestrzenianie się się tych roztoczy odbywa się przede wszystkim z produktami i opakowaniami. Jako zwierzęta małe nie są zauważane, można je wykryć tylko po dokonaniu bardzo dokłądnej analizy produktu. Bardzo często także rozprzestrzenianie roztoczy i infekcja produktów odbywa się za pośrednictwem gryzoni, ptaków, owadów. Roztocze mogą atakować produkty pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego i rozmnażać się w nich. Szkodliwość roztoczy żerujących w produktach spożywczych jest różnorodna. Polega na zanieczyszczeniu produktów, zjadaniu, zagrzewaniu i zawilgacaniu oraz infekowaiu produktów mikroorganizmami. Kał roztoczy zawiera niestrawne lub wręcz toksyczne składniki.
Pytanie jak się pozbyć rozkruszków z produktów jest uzależnione od chwili w której wykryjemy je w produktach. Im wcześniej wykryjemy rozkruszki, tym prościej i szybciej będziemy je mogli zlikwidować i ograniczyć straty. Zwalcaanie rozkruszków w magazynach odbywa się poprzez fumigację, czyli gazowanie.

Rodzje rozkruszków:

Rozkruszek mączny (Acarus siro L.)
Rozkruszek polowo-magazynowy (Acarus farris Oud.)
Rozkruszek drobny (Tyrophagus putrescentiae Schr.)
Rozkruszek serowy (Tyrophagus casei Oud.)
Rozkruszek wydłużny (Tyrophagus longior Gerv.)
Rozkruszek korzeniowy (Rhizoglyphus echinopus )

Wykonujemy usługi zwalczania roztoczy rozkruszków poprzez zabiegi dezynsekcji gazowej czyli fumigacji.

 

41-310 Dąbrowa Górnicza
ul. Jaworowa 2
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04

Tagi: deratyzacja Katowice, pluskwy zwalczanie, pluskwy Tychy, firma deratyzacyjna, dezynsekcja pluskwy, dezynfekcja pluskwy, dezynsekcja Jastrzębie-Zdrój, deratyzacja Bielsko, dezynsekcja Katowice, ochrona przed szkodnikami Gliwice, monitoring ddd Rybnik, dezynfekcja Chorzów, dezynfekcja zbiorników Myszków, ochrona zieleni Mikołów, ochrona przed ptakami Czeladź, zwalczanie kretów Siemianowice Śląskie, zwalczanie nornic Tarnowskie Góry, deratyzacja Dąbrowa Górnicza, dezynsekcja Zabrze, zwalczanie os Sosnowiec, zwalczanie szerszeni Częstochowa, zwalczanie mrówek Dąbrowa Górnicza, zwalczanie prusaków Chorzów