KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
zamgławianie ULV

Czym jest zamgławianie ULV?

Zamgławianie pomieszczeń ULV (ultra low volume oznacza zamgławianie przy użyciu bardzo minimalnych ilości substancji biobójczych). ULV jest to zabieg, którego przewaga nad tradycyjnymi zabiegami polega na wytworzeniu podczas oprysku kropelek o mikroskopijnej średnicy, a następnie rozprowadzeniu za pomocą generatora tzw. zimnej mgły. Wytworzone kropelki są prawie niewidoczne gołym okiem, ich średnica to zaledwie ok. 30 mikronów. Dzięki temu, że są one tak lekkie  bez problemu mogą unosić się w powietrzu. Czym są? W zasadzie są mieszaniną substancji biobójczej i wody w odpowiednich proporcjach. Mały rozmiar wytworzonych kropelek i możliwość unoszenia się  ich w powietrzu wyróżniają ten zabieg od tradycyjnych zabiegów i są przyczyną niezwykłej skuteczności zamgławiania. Mgła, którą wytwarza nasz generator ULV jest w stanie dotrzeć do niemalże każdej szczeliny czy wnęki. Niestety takiego efektu nie osiągniemy przy użyciu tradycyjnego oprysku.  Zamgławianie pomieszczeń ULV cechuje jeszcze jedna rzecz, mianowicie podczas wytwarzania zimnej mgły nie powstaje efekt nagrzewania się środka biobójczego jak to ma miejsce przy zamgławianiu termicznym. Substancje czynne preparatów biobójczych są w większości wrażliwe na wysokie temperatury, używanie ich w zamgławiaczach ULV to pewność że produkt będzie zawsze najwyższej jakości.

Czym wykonuje się zamgławianie ULV?

Urządzenie, którym wykonuje się zamgławianie ULV to zamgławiacz. Zamgławiacz jest innowacyjnym urządzeniem, które stosowane jest do wykonywania nowoczesnych zabiegów dezynsekcji i dezynfekcji. Mieszanka wytwarzana przez zamgławiacz zawierająca cząstki preparatu biobójczego i wody dociera w każde, nawet najbardziej niedostępne i trudne miejsce. Dodatkowym atutem jest wysokie ciśnienie z jakim preparat jest wypuszczany z urządzenia dzięki czemu dobrze się rozchodzi. Dużym plusem jest czas całego zabiegu, bowiem jest on o wiele krótszy niż tradycyjne, dotychczasowe zabiegi. Dodatkowym atutem jest znaczne zmniejszenie ilości używanych środków dezynfekujących. Nie oznacza to jednak niższej skuteczności, wręcz odwrotnie, skuteczność tego zabiegu jest znacznie wyższa, niż w tradycyjnym opryskiwaniu.

Najczęstsze zastosowanie dla zabiegu zamgławiania ULV

Zamgławianie pomieszczeń

Czy zamgławianie zostawia ślady?

Dużą zaletą zamgławiania ULV jest wytwarzanie właściwie pary złożonej z mikroskopijnych cząsteczek, które unoszą się w powietrzu. Przez takie działanie dany preparat jest tak rozproszony, że nie pozostawia żadnych śladów, zacieków jak dotychczas stosowane tradycyjne opryski. Unika się zatem zniszczenia ścian czy mebli czy ewentualnych przedmiotów na nich będących. 

Zalety zamgławiania

Wcześniej opisane zamgławianie porównane z dotychczasowym, tradycyjnym opryskiem pokazuje wiele zalet tej metody. Główną zaletą jest ta, że preparat rozpylany trafia wszędzie, w każdy zakamarek danego pomieszczenia. Nie byłoby to możliwe w przypadku tradycyjnej metody oprysku. Tam należało rozpylać preparat punktowo. Preparat nie unosi się w powietrzu i nie dociera we wszystkie potrzebne miejsca. Kolejną zaletą zamgławiania metodą ULV jest zdecydowanie mniejsze zużycie wody i preparatu biobójczego, które są niezbędne do przeprowadzenia danego zabiegu. Dodatkowo czas wykonania takiego zabiegu zmniejsza się znacząco co jest kolejnym zadowalającym argumentem. Należy jednak dodać, że chociaż metoda jest innowacyjna i niezwykle skuteczna, do pełnego sukcesu koniecznym jest wykwalifikowany pracownik. Operator z doświadczeniem idealnie dobierze środek do danego zabiegu. 


W celu rezerwacji usług prosimy o kontakt.
 

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control


 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 10B
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04