KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl
 
Zwalczanie prusaków i karaluchów

Na ich widok z przerażeniem i obrzydzeniem odwracamy wzrok, budzą w nas wstręt – karaluch i prusak, bo o nich mowa. To jedne z najpaskudniejszych szkodników, które mogą zagnieździć się w naszym domu. Powodują nie tylko straty w postaci zanieczyszczonego pożywienia, ale także są odpowiedzialne za przenoszenie groźnych chorób - dlatego zwalczanie prusaków i karaluchów jest sprawą bardzo ważną.

zwalczanie prusaków

 

 

prusaki zwalczanie


Opis karaczanów
Na świecie istnieje ponad 4000 gatunków karaczanów, warto zaznaczyć, iż nie wszystkie karaczany są uznawane za szkodniki.  Powszechnie występujące są dwa gatunki: Blatta orientalis potocznie zwany karaluchem i Blattella germanica -  prusak. Zarówno prusaki, jaki i karaluchy przenoszą wiele chorób wirusowych i bakteryjnych: biegunkę, a w skrajnych przypadkach gruźlicę, tyfus i cholerę.

Karczany są wszystkożerne i żywią się szeroko pojętą materią organiczną. Ich schronieniem są szpary, zakamarki, gdzie bez trudu mogą pożywić się okruchami żywności, naszym naskórkiem, chętnie spożywają także ludzkie odchody i pot. Karaczany i prusaki swoimi odchodami i przeżutym pożywieniem zanieczyszczają środowisko. Jak widzimy, ich obecność może być dla nas ogromnym niebezpieczeństwem, dlatego tak istotne jest zwalczanie prusaków.

Opis karaczanów - Sprawdź charakterystykę poszczególnych karaczanów

Zapach karaczanów - opis życia karaczanów

Badania na karaczanach - ciekawostki na temat karaczanów


Jak poznać czy w naszym otoczeniu występują karaczany?
Bardzo łatwo możemy rozpoznać miejsca, gdzie przebywają karaczan prusak czy karaluch, gdyż znaczą one swoje terytorium odchodami (wiele brązowych kropek na ścianach, meblach, urządzeniach), w których zawarty jest tzw. feromon agregacyjny, oznaczający bezpieczne miejsce. Ten feromon ma charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, dzięki czemu wiemy, iż w danym miejscu występują szkodniki. Zazwyczaj prusak i karaluch na swoje schronienie wybierają łazienkę i kuchnię, ponieważ potrzebują wilgoci i pożywienia. W pokojach można je spotkać w okolicy okien, kwiatów i na łóżku. Najczęściej kryją się w szczelinach za i pod meblami, nie zdziwmy się jednak, gdy zauważymy je w urządzeniach, gdyż sprzęty wytwarzają ciepło, a w niektórych jest też wilgoć, w zawiasach. Do mieszkań przedostają się po rurach, kanałami wentylacyjnymi, a gdy na zewnątrz jest odpowiednia, sprzyjająca temperatura i wilgotność, także przez okna.


Rozwiązanie
Niektórzy próbują walczyć z karaczanami na własną rękę. Ich działanie od początku skazane jest na niepowodzenie, gdyż te przebiegłe owady bardzo szybko uodporniają się na stosowane środki domowe. Zwalczanie prusaków nieskutecznymi metodami sprawia, iż mają one jeszcze więcej czasu na rozmnażanie się.

W swojej pracy wykorzystujemy skuteczne preparaty, dzięki którym żaden karaluch czy prusak nie ujdzie z życiem. Jesteśmy specjalistami, dlatego z powodzeniem stosujemy rotację preparatów, nie używając wciąż tej samej substancji czynnej. Karaczany nie mają możliwości nabycia odporności.  Nasza praca opiera się na najnowocześniejszych środkach do dezynsekcji, które pozwalają uzyskać 100 % efekt w najkrótszym możliwym czasie.


Gdzie świadczymy usługi?
Usługi zwalczania karaczanów wykonujemy na terenie całej aglomeracji śląskiej. W uzasadnionych przypadkach dojeżdżamy w dowolnie wskazane miejsce na terenie całego kraju!

Skontaktuj się z naszym specjalistą i zapoznaj się z ofertą zwalczania prusaków i karaluchów.

Wiśniewski Pest Control              Wiśniewski Pest Control


 

 

 

41-300 Dąbrowa Górnicza
ul. Graniczna 10B
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04