KONTAKT Z NAMI:
tel. 509 257 052
email: biuro@dedede.pl

Najnowsze posty

Skąd się biorą pluskwy

Skąd się biorą pluskwy?

W jaki sposób możemy przynieść pluskwy do domu?

Nadszedł upragniony dzień wymarzonego wyjazdu. Cieszymy się, że w końcu będzie można odpocząć, zrelaksować się i nabrać energii. Myśl o pięknej pogodzie i cudownej przyrodzie sprawia, że serce bije szybciej. Walizki spakowane, humory dopisują-ahoj przygodo, ruszamy! Na miejscu jest jeszcze piękniej niż na zdjęciach w katalogu, hotel cudowny, pogoda marzenie. Pora zacząć beztroski urlop. Odpoczywamy, staramy się nie myśleć o pracy, nauce. Nasze beztroskie lenistwo mogłoby trwać w nieskończoność. Ale niestety, wszystko co dobre przeważnie szybko się kończy i nasz urlop przechodzi powoli do historii. Pora po raz kolejny sie pakować i wracać do domu. Wyciągamy walizki schowane do szafy lub upchnięte na szybko pod łóżko. Szybko poszło, przecież w domu i tak wszystko trafi do pralki… Po powrocie do kochanego domu, zmęczeni ale przepełnieni pozytywną energią szybko idziemy spać. Noc spokojna, trochę tylko za krótka po takim urlopie… Ale zaraz, zaraz- co to za wysypka? Pewnie to nic takiego, może komary-na wakacjach też były komary, to na pewno komary!
Kolejna noc nie pozostawia złudzeń, coś nas gryzie! Wysypka z okolic tułowia pojawiła sie również na brzuchu! Tradycyjnie odpalamy internet, wpisujemy co nam dolega i… wyszukiwarka pokazuje dziwnego owada którego widzimy pierwszy raz na oczy. Pluskwy? Jakie pluskwy, skąd się biorą pluskwy? Przecież mamy czysto w domu-to niemożliwe! Sprawdzamy wnikliwie łózko i pościel. Początkowo wnętrze łóżka nie budzi żadnych podejrzeń. Chwilowa ulga mija gdy odsuwamy łózko od ściany i sprawdzamy przeszycia tapicerki… Mamy pluskwy…

Podejrzenia?

Pierwsze podejrzenia które padają na nasz super hotel są bardzo często zasadne. Wcale nie dlatego że właściciel hotelu nie dba o czystość i standardy sanitarne. Pluskwy do hotelu trafiły prawdopodobnie zawleczone przez nieświadomych turystów, którzy gościli tam wcześniej. Możliwe, że na trasie ich podróży skorzystali wcześniej z innego noclegu, nie można również wykluczyć transportu publicznego, który w ostatnich latach pokazał bardzo wiele przykładów pogryzienia przez pluskwy. Im bardziej otwieramy się na świat i świat otwiera się na nas, musimy być świadomi zagrożeń z którymi możemy się spotkać-np. z pluskwami. Na szczęście dysponujemy profesjonalnymi narzędziami, które rozwiązują ten problem. Profesjonalna dezynsekcja w kilku etapach pozwoli nam pozbyć się denerwującego problemu. Oczywiście możemy zostać bohaterami w naszym domu i próbować pozbyć się pluskiew na własną rękę, należy tylko pamiętać, żeby podejmować świadome i odpowiednie decyzję. Może się okazać, że wyrzucenie kanapy lub zakup nieodpowiednich preparatów do dezynsekcji wygeneruje spore koszty, które nie rozwiążą sprawy.

Czy mogliśmy się zabezpieczyć przed zawleczeniem pluskiew do domu?

Tak, możemy w kilku krokach ograniczyć lub wyeliminować ryzyko. Po pierwsze po przyjeździe do hotelu nie stawiajmy od razu walizek w części sypialnej. Wstawmy je chwilowo do łazienki. Następnie wykonajmy kilka kroków w celu oględzin hotelowego pokoju. Nie zajmie to dłużej niż 5-10 minut. Sprawdź łóżko hotelowe oraz jego bezpośrednie otoczenie-wykorzystaj latarkę z telefonu komórkowego. Swoje poszukiwania kieruj na owady, ich wylinki, jaja oraz odchody. Jaja są koloru perłowego, owalne o długości ok 1mm. Odchody przypominają ciemne kleksy z pióra wiecznego-na elementach drewnianych będą miały nieregularne kształty. 

Pamiętaj żeby sprawdzić:

-materac, pościel, narzutę. Wykonaj tę czynność dokładnie, materac ma wiele przeszyć oraz zamek,

-ramę łóżka,

-szafki nocne, lampkę nocną, radio i inne przedmioty w otoczeniu,

-zajrzyj do szafy i sprawdź dokładnie wszystkie półki,

-zajrzyj za zasłony i w rogi pomieszczenia. Jeżeli znajdziesz pajęczyny przyjrzyj się im czy nie ma w nich pluskiew. Przy okazji będziesz wiedział na jakim poziomie dba się o czystość w tym miejscu.

 

 

41-310 Dąbrowa Górnicza
ul. Jaworowa 2
tel. 32 49 44 604, fax 32 49 44 660

40-855 Katowice
ul. Janasa 4
tel. 32 494 47 04